Проект «Відзнаки Героїв»

Пам’ять про Героїв повинна бути не тільки в жалобах і монументах, а викликати бажання творити і змінювати себе і країну. Багато Героїв були дуже молодими людьми, які мали досягнення у своєму особистому, духовному, науковому, освітньому розвитку. Саме тому, Громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні» поставила за мету сприяти вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом реалізації проекту «Відзнаки Героїв».

Проект «Відзнаки Героїв» реалізовуватиметься при тісній співпраці з суспільними та громадськими інституціями, а саме університетами, закладами освіти, культури, громадськими організаціями, що дозволить розробити та реалізувати його у найбільш модерний спосіб, який відповідатиме ідеям, мріям і діям Героїв Небесної Сотні та стане гідним їхньої пам’яті.

Сайт ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні»

Фейсбук сторінка Проекту Відзнаки Героїв

На сьогодні реалізовано дев’ять проектів Відзнак на честь Героїв:

Відзнакою на честь наймолодшого Героя Назара Войтовича, який мріяв стати художником, стала Мистецька Резиденція у його рідному селі Травневе Тернопільської області, в якій митці з України та світу живуть , працюють і надихаються творити.

Тревелгрант на честь Богдана Сольчаника втілює його мрію, щоб молоді українські науковці стали знаними у світі, і тепер кращі з кращих і найсміливіші мають наукові доповіді в Оксфорді та Кембріджі.

Дмитро Максимов, параолімпієць, є яскравим прикладом того, як багато може досягти людина, якщо вона наполегливо працює, і тому Відзнакою на честь Дмитра Максимова відзначаємо тих, хто створює умови для занять спортом дітям з інвалідністю.

На честь Олександра Капіноса, учасника голодування на мовному майдані, хлібороба і зберігача самобутності українського села, засновано Відзнаку для активістів з сел і містечок. Вони мають плекати спадщину і робити її частиною нашого сучасного життя. Переможець Відзнаки отримує можливість реалізувати власний проект втілення українських традицій у сучасність.

На честь Юрія Вербицького, щоб продовжити його унікальну для масштабів України систему спостережень і розрахунків сейсмологічного стану Карпат, засновано відзнаку для науковців, які мають за мету продовжити його дослідження та вчителів, які на уроках географії, на прикладі наукових досягнень Юрія Тарасовича, прищеплюють молоді любов до науки.

На честь Сергія Нігояна, який талановито і неповторно читав на Майдані Шевченко, засновано Відзнаку для творчої молоді. В 2018 році на честь Сергія Нігояна переможець відзнаки реалізує свій творчий задум і втілить створення музичної Інсталяції.

Герой Небесної Сотні Сергій Байдовський любив подорожувати Україною і мріяв створювати віртуальні проекти з її історії, культури. Кращі митці України об’єдналися, щоб провести конкурс віртуальних відеопроектів і створити новий мейнстрім в культурному просторі України.

На честь Сергія Кемського студентська молодь всієї України буде працювати над науковими роботами на тему Революції Гідності. Такий підхід точно сподобався б Сергію – дуже яскравому політологу, історику. Його життєвим кредо були слова”Думайте!” і він вірив в дієвість самоврядних інституцій.

На честь Максима Шимко, котрий мав переконання, що саме історія і її практична складова – реконструкторство, дає можливість виховувати нове покоління справжніх патріотів України, втілюється проект створення історичного музею під відкритим небом (Скансен) ім. Максима Шимка на території Труханового острова.