Зураб ХУРЦІЯ


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті


Зураб ХурціяЗУРАБ ХУРЦІЯ (Zurab Khurtsia)
29 липня 1960 – 18 лютого 2014

учасник революції на Майдані Незалежності, входив доо Кіровоградської Сотні, громадянин Грузії

БІОГРАФІЯ

Був біженцем з Гагра (під час грузино-абхазького конфлікту); мав невеличкий бізнес в Києві.

Дмитро Степаненко, активіст Майдану, поділився єдиною на даний момент інформацією про героя:

«Ми з Зурабом не були знайомi, народились в різних країнах, жили в різних містах, розмовляли різними мовами. Але на барикадах Майдану ми стали братами. Братами по духу, думках і прагненнях. За духом, мріями та ідеями. По гідності та свободі. Братими за ритмом серця. І зараз я відчуваю сум і одночасно гордість від тото, що я особисто знав Героя.

На Майдані ми були однією великою родиною, в якій радість чи смуток на всіх одні. Кожний майданівець зберігає як святиню у своєму серці це почуття братерста та єднання. Зураб був першим з ким я познайомився, коли перейшов в Кіровоградську сотню. В метрі від нього я вкладався спати на вільному місці, на якому на підлозі знаходився лише туристичний коврик і Зураб запропонував мені одне з своїх тонких одіял. Я змушений був відмовитися, так як привіз з собою спальний мішок.

Увагa та турбота про ближнього, вчинки людини характеризують людину краще за любі слова. Коли почались морози вище −20 Зураб кутав шию в здоровений шарф.Він стійко вистояв усі чергування на барикадах і пікети, весь наш протест. Він пройшов шлях до кінця. Гідно і свобідно.

Pаніше у запорозьких козаків була традиція: бувалі воїни в битвах ставали в перших рядах, щоб прикрити собою молодь, показати приклад стійкості і першими зустріти смерть. Говорили: нехай на мені ворожі шаблі притупляться! Те ж саме було й на майдані. Старші чоловіки прикривали собою зелених пацанів. Там це виглядало, як батьківська турбота, зараз такі вчинки сприймаються як героїзм.

Зураб Хурція відійшов з рядів Кіровоградської сотні. І посмертно зарахований до іншої, Небесної Сотні. Сотню, яка піднялася у небо і мя Свободи та Справедливості. сотню навіки записану в історію України. Сотню титанів духу, які зайняли гідне місце в пантеоні великих героїв минулого.

ЗАГИБЕЛЬ

Тіло виявили на барикаді, розташованій на вулиці Інститутській, біля верхнього входу в метро «Хрещатик». Загиблий чоловік мав при собі пенсійне посвідчення серія АІІІ № 848773 на ім’я Миколи Нікітіна, видане в Кіровограді, та паспорт громадянина Грузії на ім’я Zurab KHURTSIA № 620075680, виданий посольством Грузії в Україні.

Посольство підтвердило інформацію про загибель, але заявили, що помер чоловік не від насильницької смерті, а сердечного нападу. Судмедекспертиза вказала в причині смерті ішемічну хворобу серця. Хоча родичі не повірили у цю версію.

“Мой брат умер не от своей болезни, а от искусственно вызванного сердечного приступа. Все те, кто там скончались, были больны и умерли от сердечного приступа? Провоцирующим это был газ, пущенный на Майдане…»

Поховали Зураба на Батьківщині.
______________________________________________________________________
Велике прохання допомогти нам доповнити інформацію про Героя.