Віталій КОЦЮБА


Коцюба Віталій Миколайович
7 липня 1982, с. Вороблячин, Яворівський район, Львівська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Революції Гідності, Герой України.

Віталій Коцюба народився 7 червня 1982 року у селі Вороблячин Яворівського району Львівської області. Навчався у місцевій школі.

Мешкав у місті Новояворівську Львівської області. Їздив на заробітки за кордон. Був добрим, спокійним, врівноваженим, співчутливим та безмежно щедрим.

Був одруженим, виховував двох дітей.

На Майдані
За словами очевидців, ризикуючи життям, під обстрілом активісти повернулися за Віталієм, але вже живим його принести з вулиці Інститутської не вдалося.

Зі слів близького родича, був Віталій добрим, спокійним, врівноваженим, не за віком мудрим. «Коли загинув Віталій, то його дружина на той час поїхала в Польщу на заробітки, а дітей доглядала тітка Ірина. Самі розумієте, як жити молодій сім’ї в нашій державі без роботи… Треба якось собі раду давати. Ось Віталій і поїхав на Майдан, бо вже сили не мав терпіти знущання цієї клятої влади над народом. Першого разу все обійшлося. А другого — поплатився життям за мрію бачити молодих українців щасливими на рідній землі, а не рабами на закордонних заробітках. Віталій дуже любив своїх дітей, кохав дружину, хотів для них доброї долі…»

20 лютого звістка облетіла Яворівщину: серед загиблих героїв у Києві снайперські кулі обірвали життя 36-літнього Романа Варениці та 32-річного Віталія Коцюби. Обидва поїхали на Майдан з Новояворівська Яворівського району Львівської області.

Вшанування пам’яті
Похорони відбулися 23 лютого у Вороблятичині

7 квітня 2014 року рішенням Яворівської районної рада Львівської області Віталію Коцюбі присвоєно звання «Почесний громадянин Яворівського району» (посмертно);

8 липня 2014 року рішенням Новояворівської міської ради йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новояворівська»

Нагороди
- Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
- Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)
- 8 травня 2016 року відзначений Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (УГКЦ, посмертно).