Валерій ОПАНАСЮК

Опанасюк Валерій Адамович
(20 травня 1971 — 20 лютого 2014)
— автомеханік, учасник Революції Гідності. Герой України. Герой НЕБЕСНОЇ СОТНІ

За активну життєву позицію цього чоловіка товариші по барикадах охрестили «Валєрою Тризубом». Ішов на передову, хоч удома чекали четверо дітей. У найскладніші моменти завжди був на Майдані.

Жертовний, добрий, життєрадісний. Не належав до жодної з партій, щиро вірив у Бога.

В майданівському наметі в Києві, де зупинялись рівняни, він бував постійно, причому завжди у найскладніші часи протистояння. Його знало багато рівнян, які бували на Майдані. Цілими днями чергував на барикадах, допомагав новоприбулим протестувальникам. Якщо хтось легко вбраний, завжди сам шукав і пропонував тепліший одяг. Сам ходив завжди в утепленій, але непридатній для зими кофті, в якій і приїхав.

20 лютого 2014 року ЄвромайданSOS опубліковав таке оголошення про розшук Валерія з Рівного.
…Куля влучила Валерію в серце, коли він намагався відтягнути пораненого у безпечне місце.

Прощання з Валерієм Опанасюком та ще з двома активістами (27-річним Олександром Храпаченком та 54-річним Георгієм Арутюняном відбулося в неділю, 23 лютого 2014 у Рівненському облмуздрамтеатрі.

НАГОРОДИ
Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)