Богдан ВАЙДА

В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті

БОГДАН ІВАНОВИЧ ВАЙДА
28 квітня 1965 — 20 лютого 2014
учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні, Герой України

ЖИТТЄПИС

Богдан Вайда нащадок українських переселенців із Польщі, батько Іван був виселений 1946 року до України з польського села Кречкова Перемишльського повіту.

Іван Вайда працював у місті Стебнику на шахті, там отримав квартиру. В Стебнику 28 квітня 1965 року в родині Вайдів народився син Богдан.

1983 року Богдан був призваний до лав Радянської армії. Після служби,у 1985 вступив до Львівського технікуму механічної обробки деревини. Закінчив його з відзнакою, працював на Дрогобицькому меблевому заводі.

Після смерті батька, Богдан, разом із матір’ю Ганною та сестрою Любов’ю, переїхали до села Летня, Дрогобицького району, тут і жили останні роки, у дерев’яній хаті, без великих статків. Старша рідна сестра Марія залишилася в Стебнику. Богдан Іванович одруженим не був. Його матір також померла — 13 лютого 2014 виповнився рік від дня її смерті.

Вайда Богдан був ревним християнином, патріотом України, активним учасником національного відродження 90-х років. 1990 року він взяв участь у Живому ланцюгу Соборності. Під час парламентських виборів 2007 року був спостерігачем на одній із виборчих дільниць у Луганську.

На підтримку Євромайдану, до Києва перший раз приїхав 12 грудня 2013, увійшов до Самооборони Майдану і пробув на Майдані до 18 грудня. Повернувся 19 лютого 2014, був у 12-й сотні Самооборони. Вранці 20 лютого зателефонував своїй сестрі Любові зі словами: «Люба, тут справжня війна! Стріляють…». Розмова увірвалася — Богдана Івановича було вбито пострілом снайпера в голову на вулиці Інститутській.

ПРОЩАННЯ

20 лютого 2014 пам’ять загиблих земляків, Вайди Богдана, Шилінга Йосипа та Ушневича Олега, було вшановано на народному віче у місті Дрогобич на Львівщині, священики провели поминальні обряди.

Ввечері 21 лютого тіло Богдана Вайди було привезено до Летні. Слова співчуття з приводу його смерті висловили Дрогобицька райдержадміністрація, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Похорон Героя відбувся у суботу, 22 лютого 2014.

Попрощатись з Героєм прибуло кілька тисяч людей. Море живих квітів і вінків. Молоді люди пронесли на руках труну вулицею села до храму, де відбулася відправа і прощання з героєм. Дорогою до цвинтаря люди співали патріотичні пісні, а перед похованням виконали Гімн України

Поховано Богдана Івановича на місцевому цвинтарі, в обряді поховання взяли участь священики з багатьох населених пунктів Дрогобицького району.

ВШАНУВАННЯ

* 1 березня 2014 вулиці та школі в с. Летня присвоїли ім’я Богдана Вайди
* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

МФО 325570
рахунок 2620544380
ІПН 2517807008
Львівська обласна дирекція АТ «Райффайзен Банк Аваль»
Отримувач: Середяк Любов Іванівна (сестра)