Віталій СМОЛЕНСЬКИЙ

Смоленський Віталій Віталійович
(5 жовтня 1984 – 20 лютого 2014)
— громадський активіст, активіст Євромайдану, загинув від кулі снайпера. Герой України. Герой НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Життєпис
Народився 5 жовтня 1984 року у селі Фурманка Уманського району Черкаської області. Закінчив місцеву школу, потім вступив до Ульянівського професійно-технічного училища, де вивчився на газозварювальника.
Віталій мешкав та працював у Києві. Останні роки Віталій був одинаком. З дружиною Людмилою розійшовся кілька років тому, але продовжував спілкуватися з синами: 9-річним Владом та 5-річним Славою. Часто дзвонив, цікавився їхнім життям.

На Майдані
Тіло виявили на подвір’ї біля Михайлівського собору. Про те, що Віталій мертвий, активісти Євромайдану повідомили рідних із телефона загиблого.

Вшанування пам’яті
Похований 22 лютого в с. Фурманка, Уманського району, Черкаської області.
У Черкасах Народна рада утворила комітет, який займається збором коштів на допомогу сім’ям черкащан, які загинули під час трагічних подій у Києві та на Черкащині.
12 лютого 2016 року у селі Фурманка на фасаді будівлі Фурманського навчально-виховного комплексу йому було відкрито меморіальну дошку.

Нагороди
* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
* Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)
* 8 травня 2016 року відзначений Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (УГКЦ, посмертно).