Сергій БОНДАРЧУК


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті


Бондарчук_Сергій
СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ БОНДАРЧУК

9 вересня 1961 — 20 лютого 2014

Учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні, Герой України, вчитель фізики, голова міської організації ВО “Свобода”, помічник-консультант народного депутата України


ЖИТТЄПИС

Сергій Михайлович народився 9 вересня 1961 в селі Губин Старокостянтинівського району Хмельницької області в сім’ї інтелігентів. Мати – Бондарчук(Босюк) Євгенія Степанівна викладала українську мову та літературу в Ладигівській середній школі. Батько – Бондарчук Михайло Павлович працював ветеринарним лікарем у дослідному господарстві “Самчики” Хмельницької обласної сільськогосподарської дослідної станції.

Бондарчук Сергій Михайлович навчався в Ладигівській середній школі. Вищу освіту здобув у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті, був студентом фізико-математичного факультету в 1978-1983 роках.

Педагогічну діяльність розпочав у 1983 році в Поповецькій восьмирічній школі Старокостянтинівського району Хмельницької області на посаді вчителя фізики та математики.

З 1997 року викладав фізику у Старокостянтинівській гімназії Старокостянинівської міської ради Хмельницької області. Вчитель вищої кваліфікаційної категорії,вчитель-методист, переможець міського та учасник обласного етапів конкурсу “Вчитель року—2013″ у номінації «Фізика», координатор Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня» у місті Старокостянтинові.

Захоплювався історією України, багато читав, був надзвичайно ерудованою людиною. Член “Просвіти”.

Сповідував і пропагував здоровий спосіб життя, активно займався спортом. У складі вчительської команди Старокостянтинівської гімназії щорічно брав участь у спортивних змаганнях із різних видів спорту, міській вчительській спартакіаді.

Член виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області. Член ради сприяння розвитку освіти міста Старокостянтинова.

У 2005-2009 роках очолював міську організацію Конгресу Українських Націоналістів. З 19 червня 2009 року голова Старокостянтинівської міської організації ВО “Свобода”. Помічник-консультант народного депутата України Ігоря Сабія.

Пов’язав своє життя з Українським Козацтвом. Курінний Українського Козацтва.

Одружений. Зразковий чоловік і батько. 33 роки прожили у злагоді і любові з дружиною Тетяною, виховали сина Володимира.

Громадсько-політичний діяч. З перших днів Євромайдану Бондарчук Сергій Михайлович брав активну участь в акціях протесту проти влади, був організатором таких акцій у місті Старокостянтинові.

Загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській від кулі снайпера, коли виносив поранених.

22 лютого його привезли додому, спершу прощалась сім’я, потім – громадськість у школі №9, де Сергій Бондарчук був вчителем.
ВШАНУВАННЯ

* Ім’ям Сергія Бондарчука названо одну з вулиць у Старокостянтинові.

* У місті Старокостянтинові 21 лютого 2014 року було проведено автопробіг, метою якого було вшанування пам’яті справжнього Героя України – Бондарчука Сергія Михайловича, який віддав своє життя на Майдані за нашу з вами свободу та незалежність.

* Верховна Рада прийняла постанову про присвоєння звання “Герой України” загиблим учасникам акцій протесту, в тому числі Бондарчуку Сегрію Михайловичу. За це рішення проголосували 346 зі 372 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

* 5 квітня 2014 року в Старокостянтинові була проведена відкрита першість ДЮСШ і міста з легкої атлетики на честь Героя України Сергія Михайловича Бондарчука.

* Бондарчуку Сергію Михайловичу присвоєнно звання “Почесний громадянин міста Старокостянтинова” посмертно.

* 28 червня у Старокостянтинові відбувся парад вишиванок присвячений пам’яті полеглих героїв та героєві Небесної сотні Сергію Бондарчуку.

* У пам’ять про героя Небесної сотні Сергія Михайловича Бондарчука відкрили дві меморіяльні дошки: на будівлі Старокостянтинівської гімназії, де працював Сергій Бондарчук та на будинку, де мешкав герой.

* Напередодні Дня вчителя на стіні Поповецької ЗОШ І-ІІст. було відкрито меморіальну дошку Герою Небесної Сотні Сергію Бондарчуку.Саме з Поповецької школи розпочалася учительська трудова діяльність Сергія Михайловича.

* Сергій Михайлович нагороджений посмертно Козацьким Хрестом “За козацьку мужність на Майдані” з правом носіння усім його нащадкам за поданням Старокостянтинівського районного козацтва, за рішенням нагородної комісії 4-го козацького редуту Майдану.

* Присвоєно “Золотий значок”, найвищу нагороду Всеукраїнського об’єднання “Свобода” посмертно.

* Дружина Героя Тетяна Бондарчук присвятила своєму чоловіку книгу “Кохання розстріляне снайпером”.

* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.