Саша ПЛЕХАНОВ


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті


Саша ПлехановПЛЕХАНОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
7 березня 1991 – 18 лютого 2014

активіст Євромайдану, актор аматорського театру, студент архітектурного факультету Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури

БІОГРАФІЯ

Олександр професійно займався станковою скульптурою, закінчив архітектурний факультет Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури. Не дожив до отримання диплому бакалавра 1 день.

За словами друзів він був чуйною, талановитою і щирою людиною. У вільний час займався різноманітною творчістю: майстрував бумеранги, конструював, в тому числі і двигун Стірлінга, в дитинстві конструював космічні ракети. Російськомовний.

У нього була звичайна сімя. Мати – бухгалтер в Лівобережному мисливському об’єднанні, батько – росіянин, колишній військовий, є старша сестра.

Майже всі, хто знав хлопця, називали його філософом. Відзначали, що він нікого і нічого не боявся. Добрий і не по роках розумний, цікавий. Любив скульптуру, ліпив на замовлення.

Захоплювався велосипедним спортом і брав участь у змаганнях.

Ще одним захопленням Олександра були спортивні бальні танці. У мережі є відео одного епізоду з постановки з його участю. Епізод з “Трої” – прощання Гектора зі своїми рідними перед поєдинком з Ахіллом, на якому Гектора вб’ють. У Олександра тут – головна роль…

МАЙДАН

«Для меня тут дело не в Януковиче или еще ком то, дело в самом народе. Я его увидел, и понял, что готов работать на нашу общую пользу. Теперь это мое личное. Моя борьба.” Саша Плеханов

Спочатку Саша скептично ставився до протестів. Але потім він вирішив сам у всьому розібратися. Став ходити на мітинги і розмовляти з самими різними людьми : з бомжами , з підприємцями , з пенсіонерами. Після того як 30 листопада жорстоко розігнали студентів, його думка сформувалася остаточно . Він казав, що не може більше сидіти вдома, і став активним учасником Майдану. Не входив до жодної партії чи організації.

Дівчина Плеханова – Анна – згадує , як Олександр часто говорив ” хто ж , як не він ” . Ще був радий тому , що люди не бояться йти на Майдан.

Про це він писав:” “Есть такие моменты, когда нужно хвалить себя. Признавать свои достижения.

Восьмого декабря в переполненном вагоне метро люди боялись ехать на Майдан. Сегодня не боимся.

Когда люди были задержаны, многие боялись, что живыми их больше не увидят. Сегодня мы не боимся.

Когда Партия Рабов пришла к власти, многие боялись, что они не дрогнут. Сегодня Попов сливает протоколы на Клюева и прочих, а Богословская, Королевская перебегают. Анна Герман бледна как смерть. Сегодня не боимся.

Этого мало, но это – достижение. Достижение Народа Украины.

В котором принял участие каждый, кто был на Майдане сам и провожал сыновей с дочками, кто передавал сумки с продуктами, кто разговаривал с людьми.

Те, кто прозрел и поверил в новый народ Украины.

Кто говорил, что будет легко? Вспомните Махатму Ганди или Нельсона Манделу. Разве мы в Украине сделали столько? Нужно стремится.»

18 лютого Олександр приїхав на Майдан близько 16:00, коли площа вже була оточена щільним кільцем бійців « Беркута». Прийшов захищати свій народ…

ЗАГИБЕЛЬ

Загинув 18 лютого 2014 від втрати крові у наслідок кульового поранення в голову при невідомих обставинах. На хлопцеві був бронежилет другої категорії захисту і велосипедний шолом. Але ні те, ні інше не змогли його вберегти. Смерть констатована лікарями 17-ої міської лікарні о 2 годині ночі.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:
Картка ПРИВАТ БАНК
5457 0822 3046 0763
Отримувач: Бажанова Юлія Вікторівна (сестра)