Юрій ПАСХАЛІН


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті


Юрій ПасхалінЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ ПАСХАЛІН
18 січня – 19 лютого 2014

активіст Євромайдану

БІОГРАФІЯ

Народився 1984 р.н., в с. Носачів Смілянського району Черкаської області.

Закінчив школу у м. Сміла. Був і вихованцем Школи олімпійського резерву в Харкові, займався штангою.

В останні роки проживав у Києві, працював на приватному підприємстві комірником.
Залишилась мати, четверо братів і сестер, дружина і 7-річний син.

МАЙДАН

Разом з колегами по роботі ходив на Майдан.

18 лютого вдень був на Майдані, а потім повернувся додому. Почувши по телевізору, що Майдан намагаються розігнати силою, а проти людей масово застосували вогнепальну зброю — знову вирушив на барикади.

Розстріляний автоматною чергою в спину 19 лютого — отримав три вогнепальні і пневматичне поранення. Пораненого Юрія занесли до пункту медичної допомоги, обладнаного на першому поверсі Будинку профспілок на Майдані Незалежності, проте будівлю підпалили. Поранених майданівці намагалися евакуювати, серед тих, кого встигли винести з палаючої будівлі, був і Юрій — «швидка» перевезла його до 18-ї Київської лікарні та врятувати не вдалося.

Якби Юрія не вимушені були транспортувати з-за підпалу, у нього ще могли б бути шанси на порятунок. Втім, вони були невеликими: лікарі в Києві констатували три вогнепальні поранення в спину, а коли тіло перевозили на Черкащину, подушка в труні під головою Юрія стала червоною від крові – тому рідні вважають, що було ще й четверте поранення – у потилицю або в шию.

Похований у рідному селі Носачеві на Смілянщині.

На похоронах було декілька сотень людей – тільки автівок біля сільської церкві у Носачеві, де відспівували Юрія, було більше чотирьох десятків. Потім величезна процесія розтягнулася вулицями села, проводжаючи загиблого до цвинтаря. На ручці білої труни, у якій несли воїна Небесної сотні, була пов’язана стрічка Євромайдану: синьо-жовта з одного боку і синьо-зоряна з іншого.

Після прощального слова священика і друзів загиблого прозвучала сальва на його честь – залп з двох мисливських рушниць та гвинтівки й пістолета, які зазвичай застосовуються історичними реконструкторами під час імітації відтворення справжнього бою. Адже Юрій поліг у справжньому бою за Волю…

Односельці гаряче підтримали ідею отамана «Вільного козацтва Холодного Яру» Олега Островського – назвати іменем Юрія Пасхаліна одну з вулиць Носачева.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:
Картка ПРИВАТ БАНК
5168 7553 6155 3577
Отримувач: Світлана Пасхаліна