Юрій ПАРАЩУК


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’ятіЮрій Паращук

ПАРАЩУК ЮРІЙ ГРИГОРОВИЧ

1 липня 1966 року, — 20 лютого 2014 року
громадський активіст, волонтер Євромайдану

Народився в м. Тальне, Черкаської області. В сім’ї дітей було всього четверо: він і три сестри. Після закінчення школи Юрій виїхав у Харків. Там Юрій працював столяром , був релігійною людиною та патріотом. Деякий час працював в Москві, але навіть там завжди принципово говорив українською.

Поїхав на Майдан, бо відчував, що це його місія від Бога.

- Незадовго до цього Юра був у нас в гостях, зайшла суперечка про Майдан – чи потрібно їхати, – згадує друг Героя Олег- І тоді Юра сказав: “Я відчуваю, що повинен бути там, це моя місія від Бога”.

Юрій Паращук їздив на Євромайдан до столиці двічі: на самому початку подій, у грудні минулого року, і в “чорний вівторок” 20 лютого теж був в епіцентрі трагічних подій.

Юрій проривався до Києва на автобусі разом з іншими харків’янами, їх постійно гальмували на блокпостах. Чоловік просив усіх, хто телефонував йому в той день, помолитися за те, щоб вони могли благополучно дістатися.

На Майдані разом з іншими активістами рятував поранених, не маючи жодних захисних засобів, навіть шолома.
20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві його вбила снайперська куля. Снайпер поцілив йому в потилицю під час відступу силовиків із барикад на вулиці Інститутській.

У Юрія залишилася мати Юлія Іванівна (живе у Тальному, перед цим перенесла інсульт), син Ярослав від першого шлюбу, дружина і дві прийомні доньки.

Про смерть чоловіка, дружина Героя Ольга дізналася від священика Михайлівської церкви, він відспівував Юрія та інших загиблих, коли задзвонив телефон. Батюшка витягнув трубку з кишені загиблого і на прохання жінки покликати Юрія сказав: «Він загинув».

Прощання з загиблим відбулось на центральній площі м. Тальне.
На прощання з воїном Небесної сотні вийшло майже все місто – більше трьох тисяч людей. Панихида відбулася в одній із найгарніших церков Черкащини – Свято-Петропавлівському храмі. Потім прощальна хода пройшла містом. Біля будинку культури відбувся мітинг. Юрія Паращука згадували як людину, яка була і по духу, і по діям справжнім українцем.

Юрія Паращука поховали на цвинтарі в Тальному.