Анатолій НЕЧИПОРЕНКО


На фото
На відео


НЕЧИПОРЕНКО Анатолій Ілліч
1 вересня 1941 – 11 квітня 2014
пенсіонер, учасник Революції Гідності, Герой Небесної сотні, Герой України

Анатолій Ілліч проживав у Києві. Народився 1 вересня 1941 року в смт. Брусилів Житомирської області в селянській родині. Закінчив 7 класів Брусилівської середньої школи №1 і вже в 14 років працював різноробочим на цегельному заводі. У 18 років закінчив курси водіїв і був призваний до лав Радянської Армії. Після закінчення служби в армії поступив на роботу в автобусний парк №1 водієм рейсового автобуса. Потім перейшов на роботу в таксомоторний парк №1 м. Києва – водієм таксі.

З 1988 року і до пенсії працював у «Київзовніштрансі» на міжнародних перевезеннях. Після виходу на пенсію і до останніх днів трудився в охороні гаражного кооперативу «Пролісок».

У нього залишилися дружина Олена Іванівна, дочка Анна, онуки Андрій і Владислав, сестра Катерина Іллівна.

Дружина Анатолія розповідає, що він об’їздив всю Україну, знав всі міста і села. А також багато мандрував Європою. І завжди хотів, щоб його онуки жили так, як живуть люди в Європі.

Взимку 2013-2014 років неодноразово приходив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 18 лютого 2014 року був важко травмований на вулиці Інститутській під час сутичок з бійцями “Беркуту”, отримав закриту черепно-мозкову травму і вдавлений перелом кісток черепа. Був шпиталізований до реанімації Київської міської клінічної лікарні № 17. Весь час був в комі, але перед смертю вийшов з коми і пізнавав рідних. Помер 11 квітня 2014 року.

Хотілось би щоб він повернувся додому. Його нам бракує вдома. Тому що на ньому було все, я не мала ніяких клопот. Просила його не йди, досить вже ходити. А він пішов, бо любив Україну. Казав мені,— якщо затримаюсь не переживай, я все одно повернусь додому. Але цей раз він не прийшов,
— каже Олена.

14 квітня о 12:00 в Михайлівському соборі відбулося прощання з Героєм. Похований Анатолій Ілліч у Києві на Міському кладовищі “Берковець”.

Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Анатолію Іллічу Нечипоренку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.