Микола ДЗЯВУЛЬСЬКИЙ

В новинах
На фото
На відео
Присвята

Микола Дзявульський
ДЗЯВУЛЬСЬКИЙ МИКОЛА СТЕПАНОВИЧ
1 вересня 1958 — 20 лютого 2014
Учасник Революції, громадський активіст, вчитель географії та біології; помічник-консультант народного депутата України Ігоря Сабія; керівник Шепетівської міської громадської організації «Шепетівська спілка підприємців», член ВО “Свобода”.

ЖИТТЄПИС

Народився Дзявульський Микола Степанович 1 вересня 1958 року у селі Чагерне Ємельянівського району Красноярського краю (Росія) у родині репресованих.

1962 року разом з батьками, які поверталися із заслання, переїхав до с. Верба Дубенського району на Рівненщині.

Трудову діяльність розпочав у 1975 році електромонтером Шепетівського ДОКу.

З 1976-го по 1978-й рік служив в армії. Закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки у 1983 році.

З 1985-го по 2004-й рік навчав учнів географії і біології, був заступником директора з навчально-виховної роботи Городнявської ЗОШ, учителем, заступником директора з наукової роботи Шепетівського НВК № 1.

З 2004-го по 2006-й рік – завідувач організаційного відділу виконавчого комітету Шепетівської міської ради. Був депутатом Шепетівської міської ради у 1994–1998 рр.

Очолював громадську організацію «Шепетівська спілка підприємців», Шепетівську міську організацію УРП «Собор». Микола Степанович – член ВО «Свобода», помічник народного депутата України Ігоря Сабія, керівник Шепетівської міської громадської організації «Товариство політичних в’язнів, репресованих і членів їхніх сімей».

Земляки говорять, що усі зусилля Миколи Дзявульського були спрямовані на патріотичне виховання молоді, він переконував, що в цей нелегкий час неможливо стотяти осторонь будь-яких подій, необхідно бути свідомим українцем, будівничим своєї держави. Кожного року водив своїх учнів стежками пам’яті воїнів УПА.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ

З перших днів Євромайдану Микола Степанович брав активну участь в акціях протесту проти влади. Був координатором Шепетівської міської громадської організації ВГО «Майдан».

У Києві Микола Дзявульський завжди був у вирі подій, ніколи не ховався за спинами побратимів. Він опікувався кожним шепетівчанином, який приїздив на Майдан.

Загинув 20 лютого близько 9 ранку біля «Жовтневого палацу» на вул. Інститутській внаслідок кульового поранення в серце, коли він відтягував поранених з барикад.

«Сьогодні вранці в Києві на майдані був убитий Микола Дзявульський. Знаю його як дуже чудову людину, чесну , порядну і відповідальну. Такі як він не зраджують і не здають. Не можу стримувати сліз. Гинуть самі кращі люди. Світла память тобі, побратиме! Ти все життя був великим патріотом і боровся за вільну незалежну Україну. Ти її любив як міг любити справжній син своєї Вітчизни. Низько схиляю голову перед тобою і десятки тих, хто поклав свою голову в цій “війні” добра і зла. Буду памятати тебе завжди. Таких не забувають.» — написала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук громадська активістка Наталя Рохова.

22 лютого Миколу Дзявульського поховали у рідній Шепетівці.

ВШАНУВАННЯ

* Рішенням сесії Шепетівської міської ради від 21 лютого 2014 року вулицю Шварца перейменовано на вулицю Миколи Дзявульського. 31 липня 2014 року Шепетівська міська рада на своїй 56-й сесії перейменувала на честь Миколи Дзявульський провулок Шварца.

* 2 березня в селі Верба відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки в пам`ять Героя «Небесної сотні» Миколи Дзявульського. Меморіальну дошку було вирішено встановити на фасаді школи, в якій навчався Микола Дзявульський.

* 7 червня 2014 року активісти ВО “Свобода”, ГО “Хмельниччина. Самооборона і Контроль”, “Козацького товариства імені Семена Палія” піднялися на вершину Грофа висотою 1748 метрів у гірському масиві Горгани в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, де на насипному кургані встановили меморіальну дошку на честь Героя.

* 31 липня 2014 року Миколі Дзявульському було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Шепетівка”

* Рішенням 61 сесії Шепетівської міської ради НВК № 1 у Шепетівці буде присвоєно ім’я Героя України Миколи Дзявульського.

* Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Миколі Степановичу Дзявульському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

* 19 лютого 2015 року на Хмельниччині у місті Шепетівка було відкрито меморіальну дошку героєві Небесної сотні, Героєві України Миколі Дзявульському.

* З 18 по 28 лютого 2015 року в музеї М. Островського м. Шепетівка були проведені заходи, присвячені роковинам з дня загибелі Героя України, учасника Революції гідності Дзявульського М.С. Презентована фотовиставка і фільм про життєвий шлях Миколи Степановича та документальні свідчення друзів про його останні години життя.

* 23 лютого в Шепетівському Навчально-виховному комплексі №1 відбулося відкриття музейної експозиції “Герою Небесної Сотні Миколі Дзявульському присвячується…”