Йосип ШИЛІНГ


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’ятіЙосип Шилінг
ЙОСИП МИХАЙЛОВИЧ ШИЛІНГ
14 лютого 1953 – 20 лютого 2014
учасник Євромайдану

Йосип Шилінг народився в 1953 році у с. Вороблевичі Дрогобицького р-ну Львівської області в багатодітній сім’ї. Мав 8 братів та сестер. Закінчив Бориславське технічне училище.

Під час національного відродження і боротьби за відновлення Української державності, Йосип Шилінг був членом Української Гельсінської Спілки, де проявив себе діяльним громадським діячем. Йосип Михайлович перший у Вороблевичах, хто з проголошенням незалежності вивісив український стяг.

Одружившись, переїхав на постійне проживання до Дрогобича. Разом з жінкою Анною народили та виховали 2 дочок, які подарували дідусеві та бабці чотирьох внучок.

За професією Герой – будівельник. Останні роки часто їздив на заробітки до Італії. Дружина працює там і досі…
На київський Майдан їздив кілька разів, затримувався там надовго. Хотів жити у вільній, заможній країні – аби внуки не шукали щастя по закордонах. Востаннє їхав до столиці з братом – рятувати українців від загрози диктатури, яка нависла над країною, очищення її від бандитів та корупціонерів.

Загинув 20 лютого 2014 року від пострілу в голову біля Жовтневого палацу.

На вулиці Інститутській знаходились снайпери, які вели прицільний вогонь по активістах самооборони та людях поблизу готелю “Україна” та Жовтневого палацу.

Постраждалих заносили до фойє готелю “Україна”. Серед перших убитих і ідентифіковано Йосипа Шилінга. Повідомлення про це надійшло біля 12:00.

Знайшов його брат вже у холі готелю “Україна”. У свідоцтві про смерть засвідчили — скрізне вогнепальне поранення голови з руйнуванням кісток черепу. Телефоном брат повідомив лише одне: “Ви не плачте, він помер як герой, він не ховався за спини чужі, не плачте”.

Віддати шану Герою України прийшло близько 5 тисяч людей. Серед них – родина і побратими загиблого, священики, представники Майдану і Автомайдану, політичних і громадських організацій, депутати, урядовці.

Поховали Героя України на сільському цвинтарі.

Вороблевицьку школу вирішили назвати іменем героя Майдану.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:
МФО 325570
РАХУНОК 2620444376
ІПН 2764615963
Райффайзен Банк Аваль