Ігор ПЕХЕНЬКО

Пехенько Ігор Олександрович
19 липня 1970 — 20 лютого 2014
учасник Революції Гідності, Герой України, Герой НЕБЕСНОЇ СОТНІ

ЖИТТЄПИС
Мешканець міста Вишгорода Київської області. Служив на Уралі у внутрішніх військах. Рано втратив батька. Мати Ігоря — заслужений працівник освіти, працює в дошкільному закладі. Працював у Київському зоопарку, в цирку. Ігор Пехенько любив читати Шевченка, Пушкіна, Лєрмонтова. Обожнював оперу, балет і класичну музику. Іноді грав на гітарі. Захоплювався археологією. Часто їздив в експедиції з науковцями Інституту археології Національної академії наук України. Досліджував життя скіфів на розкопках у Херсонській області, а у Криму — караїмів. Був членом ВО «Свобода».

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ
30 листопада стояв на Майдані, був сильно побитий, після чого тривалий час лікувався. 17 лютого Ігор знову перебував в епіцентрі подій. Востаннє спілкувався з матір’ю 18 лютого, у цей же день телефон вимкнув. Стріляли у Ігоря тричі, тіло Ігоря опізнали друзі в моргу на Оранжерейній. Матері про загибель сина повідомили телефоном 22 лютого.

Прощання з героєм відбулося о 13.00 24 лютого у центрі Вишгорода (біля пам’ятника Борису і Глібу).

НАГОРОДИ
* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
* Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)