Віктор ЧЕРНЕЦЬ

Народився 27 травня 1977 року у селі Подібна Маньківського району Черкаської області. Закінчив місцеву школу. Був доброю людиною, гуртував навколо себе всю велику родину, ніхто і ніколи не тримав на нього зла.

Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.

Взимку 2013-2014 років під час Революції гідності уважно стежив за ситуацією на Майдані Незалежності у Києві, дуже хотів і сам поїхати туди, бо переживав за тих, хто ризикував там своїм життям. Тому не лишився осторонь, коли жителі села Маньківка та Умані встановили на трасі Одеса-Київ біля села Подібна блокпост, щоб зупинити підхід підкріплення для “тітушків” та бійців “Беркуту” у столиці, і вийшов захищати цей блокпост. 19 лютого 2014 року водій джипа, який пробивав дорогу внутрішнім військам, на шаленій швидкості збив Віктора Чернеця, внаслідок чого той загинув на місці. Похований у селі Подібна Маньківського району Черкаської області.

Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віктору Григоровичу Чернецю посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.