Сергій БОНДАРЄВ


В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’яті

СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ БОНДАРЄВ
24 листопада 1981 — 18 лютого 2014

програміст, учасник Революції Гідності, Герой Небесної сотні, Герой України

Сергій Бондарєв народився у місті Краматорську Донецької області. Навчався у фізико-математичному класі. Сергій дуже мріяв вивчитися на архіваріуса, захоплювався історією нашої країни і знав її на відмінно, але вступив до Донбаської Державної Машинобудівної Академіі на факультет автоматизації машинобудування за спеціальністю інформаційні технології програмування. Деякий час Герой проживав у Одесі.

2 роки тому переїхав з дружиною до Києва. Працював у провідних IT-компаніях України: Luxoft і GlobalLogic. Будучи фахівцем в галузі інформаційних технологій, він реалізовував свої професійні здібності не лише в розробці програмного забезпечення, але і в управлінні проектами та командами.

Прекрасний друг, товариський і оптимістичний, він завжди був душею будь-якої компанії, в яку потрапляв, викликаючи у оточуючих зацікавлення та посмішки на обличчях. Сергій був також різносторонньо розвиненою людиною, займався спортом, вивчав іноземні мови, багато часу приділяв читанню книг професійного спрямування. Дуже любив подорожувати і вивчати культуру і історію інших країн і націй, був аматором і знавцем історії власної країни. Завжди був патріотом України! Такий же дух патріотизму він прищеплював своїм друзям та знайомим.

“Сергiй дуже веселим був, подорожi любив. I українську мову любив, культуру, – каже його друг Павло Крамчанинов. — Я запитав якось, хто йому це прищепив? А Сергiй сказав, що змалечку любив iсторичнi книжки. Вiн захоплювався героями”.

Ще у 2004 році, проживаючи на той час в Донецькій області, він приїхав в столицю як активіст Помаранчевої революції.

Під час Революції гідності 2013 – 2014 років він також не залишився осторонь, а завжди був у серці гарячих подій в Києві, відстоюючи краще, європейське майбутнє для своєї країни. Починаючи з листопада 2013 року, він завжди свідомо відвідував народні віче на Майдані. Дуже часто після роботи також приходив, щоб допомогти протестувальникам в будівництві барикад, чергував на барикадах.

Ввечері 18 лютого 2012 року Сергій також був на Майдані. Як повідомила дружина, останній телефонний дзвінок від чоловіка вона отримала о 19.40 з Майдану, з центру подій. Загинув Сергій вночі з 18 на 19 лютого від чотирьох кульових поранень в груди, плече і шию під час штурму силовиків біля Будинку Профспілок. Звістку про страшну втрату родина отримала лише два дні по тому.

Сергій залишив дружину Світлану, з якою вони чекали свого первістка – на момент його загибелі жінка була на сьомому місяці вагітності.

Поховали Героя на кладовищі селища Чабани Києво-Святошинського району Київської області. Церемонія прошання відбулась у Володимирському соборі.

ВШАНУВАННЯ

* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

ДОПОМОГТИ РОДИНІ:
Одержувач: Бондарева Свiтлана Вiкторiвна (дружина)
Iдентифiкацiйний номер одержувача: 3205615608
Рахунок одержувача: № 2625284319
Банк отримувача: АТ «Райффайзен Банк Аваль»
Код Банку (МФО): 322904
Призначення платежу: Поповнення КР № 0929222800
Опцiонально: додатково вказати суть операцii (наприклад: благодiйний внесок)