Артем МАЗУР

МАЗУР АРТЕМ АНАТОЛІЙОВИЧ
(6 серпня 1987 — 3 березня 2014) — активіст Революції Гідності; чотовий 9-тої чоти 15-ої сотні Самооборони Майдану. Герой України, Герой Небесної сотні.

Артем народився в Хмельницькому 6 серпня 1987 року. Він втратив батька майже одразу після народження. Згодом його мати вдруге вийшла заміж. Крім Артема, у родині є ще чотири сини і дві дочки. Після закінчення ліцею Артем вступив до училища, де отримав професію автослюсаряПісля закінчення пішов в армію. Згодом працював логістом та охоронцем.

На Майдані
В акціях протесту Євромайдану Артем Мазур брав участь два місяці.
18 лютого 2014 року поранений осколками гранати під час сутичок в Маріїнському парку, по-звірячому побитий, отримав відкриту черепно-мозкову травму — в хлопця був проламаний череп, лікарі витягували осколки з голови. Від дня поранення перебував у комі в міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Родичі планували перевезти його в Чехію або Польщу на лікування, проте 3 березня опівдні, не приходячи до тями, Артем помер.

Вшанування пам’яті
- 4 березня 2014 року на Майдані Незалежності попрощались із загиблим бійцем 15 сотні. Відспівали Артема у Михайлівському Золотоверхому соборі, поховали на батьківщині.
- 5 березня 2014 Хмельницькому технологічному багатопрофільному ліцею, в якому раніше навчався загиблий, присвоєно ім’я Артема Мазура.
- 18 лютого 2015 у Хмельницькому технологічному багатопрофільному ліцеї ім. Артема Мазура була відкрита меморіальна дошка.

Нагороди
* Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності

* Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)