Анатолій ЖАЛОВАГА

В новинах
На фото
На відео
Присвята
В пам’ятіАнатолій Жаловага
ЖАЛОВАГА АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ

13 березня 1980 – 20 лютого 2014
будівельник, учасник Революції Гідності, Герой України

ЖИТТЄПИС

Анатолій народився в місті Львові 13 березня 1980 року. Коли йому було півроку родина переїхала жити в м. Дубляни Жовківського району, Львівської області.

З дитячого віку захоплювався спортом і після 8-го класу вступив до Львівського училища фізичної культури, хотів присвятити своє життя професійному спорту. В 1997 році вступив в Львівський університет фізичної культури за фахом гандбол, де продовжував своє спортивне покликання. Об’їздив всю Європу в складі гандбольної команди, два роки грав за СКА — «Львів», Кандидат в майстри спорту. Деякий час Анатолій викладав на кафедрі фізкультури Львівського аграрного університету.Та після отриманої травми хребта, всі мрії про великий спорт залишились у минулому.

Хлопець знайшов для себе іншу справу. Він працював будівельником, їздив у Польщу, Іспанію, Росію. Останнім часом працював в Україні.

Знайомі Анатолія розповідають, що його завжди можна було впізнати за посмішкою. Щоб не сталося, Толик був усміхненим. А ще відзначають його працьовитість і надзвичайно добрий характер.

Анатолій походить з волинського козацького роду. Під час Другої світової війни прадіди боролися за свободу і незалежність своєї держави, були у загонах української повстанської армії і воювали проти наших окупантів. Толік дуже любив Україну, був справжнім патріотом. У 2004 році декілька тижнів виборював нову Україну на Майдані.

Працюючи в Україні та за кордоном, завжди повертався додому впевненим, що настане час і він буде достатньо грошей заробляти у себе на Батьківщині. Його мрією було жити у вільній Україні. Без Януковича. Саме тому він поїхав до Києва. Знову на Майдан.

МАЙДАН

Додому із заробітків Анатолій повернувся за тиждень до загибелі. Після того як побачив новини з Майдану, вирішив їхати до столиці. 18 лютого автобуси з активістами виїжджали до Києва, але в першому для Анатолія не вистачило місця. Потім виявилося, що він забув паспорт. Лише з третьої спроби о дев’ятій вечора хлопець виїхав з міста. Встиг попрощатися тільки з мамою, батько і брат затрималися у справах.

«Тут справжня війна», — сказав братові телефоном 19 лютого з київського Майдану.

20 лютого рідні не змогли додзвонитися до Анатолія, а ввечері побачили його ім’я в списках загиблих. До останнього сподівалися, що це помилка. Вже потім дізналися — Анатолія вбили на вулиці Інститутській. А хтось із протестувальників відніс тіло до Михайлівського собору.

Коли батько приїхав до Києва забирати сина, він побачив багато тіл з Майдану. Всі обгорілі, з чорними обличчями та руками. У Анатолія від кулі снайпера була розтрощена голова. Смерть була миттєвою, снайпер не лишив жодного шансу на порятунок. Лікарі рекомендували ховати хлопця у закритій труні, але батьки не погодилися. Щоб довезти тіло додому, голову скріпили бинтами. З особистих речей батькові віддали тільки дерев’яний хрестик, який мав при собі хлопець.

ПРОЩАННЯ

О першій годині ночі 21 лютого на Київській трасі дублянці, приблизно 600 чоловік, із запаленими лампадками зустрічали свого земляка, героя України.

Поховали Героя 22 лютого.

Похоронна процесія з тілом Анатолія прийшла з його рідного дому до будинку міської ради.

Подвір’я міської ради заповнили тисячі народу. Приїхали попрощатися з героєм Народні депутати України, депутати Львівської обласної ради та Жовківської районної ради, професорський та викладацький склад Львівського аграрного університету, спортивний гандбольний клуб “Галичанка” зі Львова, студенти вузів, мешканці м.Дубляни та Львова, із навколишніх сіл та із м.Жовква. Приїхав і голова міської ради м. Львова Андрій Садовий.

Панахида відбулася у приміщенні міської ради, а прощання з Героєм України Анатолієм Жаловага на дворі, тому що кілька тисяч народу це приміщення просто не прийняло б.

Більше десятка священиків на чолі із Архієпископом Львівським читали Євангеліє, а також відправили відправили Панахиду у місцевій церкві.

Похоронили Анатолія Жаловага на цвинтарі рідного міста Дубляни під залпи самооборонівців та гімн України.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

МФО 325570
рахунок 2620644378
ІПН 2173902189
Райффайзен Банк Аваль
Отримувач:Жаловага Лариса Яківна

________________________

Рідні досі не знають деталей смерті, та за яких обставин куля влучила у голову їхньому сину. Тож просять свідків, якщо впізнають Анатолія, розповісти батькам про останні хвилини його життя.