Суд не зняв арешт з Інститутської. Але паркан без дозволу там все одно стоїть

Печерський суд Києва залишив під арештом ділянку на вулиці Інститутській, де відбувались розстріли протестуючих 20 лютого. Про це повідомляє журналіст видання Інсайдер Артур Пріхно.

Музей Революції Гідності просив зняти арешт із цієї території, але суддя на це не погодився.

Ділянку столична влада надала Музею для будівництва комплексу Героїв Небесної сотні. Однак, у жовтні минулого року суд наклав арешт на ділянку, бо Генеральна прокуратура продовжує проводити там слідчі дії щодо розстрілів під час Революції Гідності.

Чого хоче Музей

У грудні 2018 року Музей Революції Гідності уклав договір з генпідрядником, який будуватиме комплекс Героїв Небесної сотні. Загальна сума будівництва – майже 149 млн грн.

У січні на арештованій ділянці в центрі Києва почались підготовчі роботи, там встановили паркан. Однак, поки земля знаходиться під арештом, підрядник не може перейти до самого будівництва.

Саме тому Музей через суд прагне скасувати арешт на ділянку. Представник Музею Дмитро Цвітненко у судовому засіданні аргументував своє клопотання тим, що в арешті “відпала потреба”.

“На деяких ділянках прокуратурою уже проведені слідчі дії. Ми не можемо просити  скасувати арешт частково по ділянках, тому що в цієї ділянки один кадастровий номер”, – зазначив представник Музею.

Він пообіцяв, що в разі зняття арешту, генпідрядник буде узгоджувати всі свої дії з будівництва з прокуратурою.

“Склалась ситуація, коли Музей зіштовхують лобами з сім’ями Героїв Небесної сотні. Ми просимо дозволити нам узгодити, де ми можемо проводити підготовчі роботи. Всі свої дії ми готові узгоджувати”, – сказав Цвітненко.

фото Insider

 

Чому не можна будувати

Ділянка на вулиці Інститутській є важливою для Генеральної прокуратури. Змінювати ландшафт там не можна. На цьому наполягає прокурор департаменту спецрозслідувань Сергій Атаманчук.

За його словами, законодавство не передбачає узгодження будівельних робіт з прокуратурою. Тому єдиний спосіб зберегти недоторканною ділянку для слідчих експериментів є арешт.

Адвокат Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська у суді наголосила, що для слідчих експериментів потрібна вся вулиця Інститутська, а не її частина.

Зокрема, адвокат у суді представляє батьків, син яких загинув на Майдані від пострілу вогнепальної зброї. Він знаходився біля Лядських воріт на Майдані Незалежності, а стріляли, ймовірно, з барикади на вулиці Інститутській.

Для підтвердження цього потрібні слідчі дії з встановлення можливого напрямку пострілу. Тому від Майдану і до барикади, з якої стріляли, рельєф має лишатись незмінним. Якщо у цьому просторі з’являться об’єкти, яких не існувало під час розстрілу (навіть паркан чи будівельна техніка), то слідчий експеримент провести не вдасться.

“Якщо ми не зможемо довести, що саме з цієї барикади можна було влучити в загиблого, то це може спростувати взагалі всі експертизи, на яких будується обвинувачення. Якщо це використає захист, у нас може посипатись обвинувачення у справі, яка є основною, я вважаю, для країни”, – наголосила Закревська.

Вона вважає, що саме через це потрібно відтермінувати початок реконструкції Алеї Героїв Небесної сотні.

За словами адвоката, є кілька епізодів, по яким ще не завершені слідчі експерименти.

“Не закінчені експерименти на майданчику біля Жовтневого палацу. Там так само потрібно перевірити, чи можливо було здійснити постріл з бетонної барикади. Якщо ми цього не зробимо, у нас буде вічне питання, чи не стріляли в цих людей якісь невідомі снайпери з Італії, Грузії, чи ще звідкись”, – розповіла Закревська.

Вона наголосила, що паркан, який встановив підрядник, також заважає проведенню слідчих дій. Крім того, Закревська вважає, що встановлений паркан був без отримання необхідних документів.

Чи законний паркан на Інститутській

Паркан на ділянці Алеї Героїв Небесної сотні від Майдану Незалежності до вулиці Інститутської встановили кілька тижнів тому. Тоді в Музеї Революції Гідності заявили, що погодили з прокуратурою місця для встановлення паркану, мовляв, там слідчі дії вже закінчені. Однак, у прокуратурі тоді заявили, що слідчі дії ще тривають, і дозволу на встановлення паркану вони не надавали.

Нині представники Музею говорять, що порушень із встановленням паркану немає.

У нас всього 4 земельні ділянки, на 3 із них накладено арешт Печерським судом. Ми зараз виконуємо лише підготовчі роботи. Дозвіл на будівництво ми можемо отримати лише тоді, коли буде знятий арешт із земельної ділянки. Арешт не поширюється на підготовчі роботи, тому що вони не призводять до зміни рельєфу місцевості. Тобто паркан не змінив рельєф місцевості”, – зазначила у коментарі Insider заступниця генерального директора Музею Революції Гідності Оксана Моргун.

На питання, чи отримував Музей дозвільні документи в КМДА на встановлення паркану, вона відповіла:

Звичайно, документи є. Спочатку ми подали повідомлення до державної архітектурної інспекції про початок підготовчих робіт. ДАБІ надала дозвіл. Потім у департаменті благоустрою нам відкрили картку на порушення благоустрою. І генеральний план також погоджений. У нас ще є погоджувальні листи від сусідніх установ – Жовтневого палацу та готелю “Україна” стосовно організації під’їздів”, – зазначила Оксана Моргун.

Вона надала редакції Insider номер повідомлення до ДАБІ про початок підготовчих робіт та фото картки на порушення благоустрою. Також запевнила, що Музей має погоджений генплан.

 

 

В Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста повідомили, що “департамент не видавав та не реєстрував документів дозвільного та декларативного характеру, які надавали б право на виконання підготовчих та будівельних робіт”.Журналісти звернулись в КМДА з інформаційним запитом, аби з’ясувати, чи надавали там усі необхідні документи для встановлення паркану на Інститутській.

Це суперечить словам представників музею, які стверджували, що всі дозвільні документи з КМДА отримали.

Разом з цим, в адміністрації підтвердили, що до реєстру ДАБІ відомості про початок підготовчих робіт внесені.

Матеріал Insider

 

Станом на 23 лютого 2019 року, Майдан Революції повторно подав клопотання до суду та таки зняв арешт з вулиці Інститутської.

One thought on “Суд не зняв арешт з Інститутської. Але паркан без дозволу там все одно стоїть”

  1. 3rutland коментує:

    3athlete…

Comments are closed.