18.02.16, Київ: виставка-присвята Небесній сотні в Національному Музеї Т. Шевченка

18 лютого о 15:00 в Національному Музеї Т. Шевченка (бульв. Т. Шевченка, 12) відбудеться презентація спільного проекту Музею та Державної середньої художньої школи ім. Шевченка – “Небесна Сотня – то в серцях вогонь”.

В рамках експозиції будуть презентовані зовсім нові роботи учнів 8-11 класів школи. Тема робіт – актуальна та гостра – сучасна українська героїка, що почала народжуватись під час Революції Гідності та моторошних подій лютого 2014 р. У роботах – сюжети з Майдану 2013-2014 рр, портрети Героїв Небесної Сотні, абстрактні роботи, де юні художники пропускають крізь себе та народжують на полотнах ці доленосні для країни події.

Робота над картинами тривала близько місяця. Вчителі кажуть – діти працювали натхненно, самі обирали сюжети до картин.

“Так вийшло, що це був карантин, тому ми спілкуваись поштою. Вони надсилали поетапно – ескіз, потім картон. І, знаєте, я задоволена результатом, вийшло досить пристойно, попри те, що тема дуже складна. Це ж зовсім діти – вони тільки портрети почали вчитися малювати, а тут портрети Героїв. – каже викладач-методист художньої школи Наталія Вітковська. Вони ж самі і обирали сюжети – звичайно, на Майдані в ті буремні дні діти не були. Але є інтернет і ці роботи – своєрідні колажі. Ми брали портрет і додавали до нього певні символічні цікаві моменти. Я бачила, їм було непросто і вогонь зробити, і задимлене небо, машини розтрощені, остови автобусів, спалахи на будівлях, всі ці емоції така – де вони могли це бачити в житті?

Самі юні художники розповідають, що кожен на полотні особисто переживав події дворічної давнини. Вивчали фото та відео з інтернету, а у спокійніши дні самі були на Майдані – з батьками, друзями.

“Моя картина – “Небесна сотня йде у небеса” – аже 15-ти річний Олег Чернявський. – На першому плані тут Сергій Нігоян. Він був першим, хто загинув на Майдані – тому всі вже йдуть, а він прощається. У цьому я побачив певний символізм – тому також зобразив свічки, які горять. Нігоян не є українцем, але він відстоював права, бо вважав, що так правильно, необхідно. Я повністю поділяю його погляди – вважаю, що Україна має бути єдиною та неподільною”.


“Це все – події на Майдані. Я хотіла зобразити не якусь конкретну подію, не якийсь конкретний день, а загалом – саму ідею Майдану – боротьбу за свободу.- зізнається 16 річна Веста Кушнір. Коли малювала було багато відчуттів, бо це ж частина нашої історії. - Мені дуже подобається, що у нашій країні люди хочуть жити не по тих правилах,які хтось десь написав, а вони продовжують боротися за своє життя, свої права. Я була на майдані, але не під час цих подій, мої батьки переживали і не відпускали. Але я душею була там і переживала ці події також.

На Майдані з’явився шанс показати себе, які ми сильні, постояти за себе – і саме ці емоції на моїй картині – додає 14-ти річний Павло Орліченко.

Також в експозиції – скульптурна композиція, присвячена Героям Майдану – дипломна робота одного з випускників школи.

Серед запрошених на презентацію – відомі художники – випускники школи, артисти кіно та театру, сучасні українські музиканти, а найголовніше – члени родин Героїв Небесної Сотні. Музичний супровід презентації – учні київської спеціалізованої середньої музичної школи М. Лисенка, також в програмі – виступ бандуриста Тараса Яницького.

Будемо дуже вдячні за допомогу у висвітленні даної теми у Ваших ЗМІ! Це не лише дасть можливість людям побачити чудові живописні роботи, а й мотивує юних художників далі займатися творчістю.