Влада збирає кошти на пам’ятник без погодження з родинами Героїв

Батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика Ігор Гурик закликав бойкотувати розпочатий Івано-франківською міською владою збір коштів на встановлення “Стіни пам’яті Небесної Сотні”.

Такий заклик чоловік пояснює тим, що при голосуванні за проект “Стіни” комісія проігнорувала бажання родичів загиблих на Майдані прикарпатців та громадськості.

Ігор Гурик розповідає про перший конкурс, в якому були представлені всього кілька робіт, але йому ніхто навіть не повідомляв. Згодом чоловіку вдалося добитися проведення другого конкурсу, де було представлено вже 5 робіт. Однак жодна із запропонованих робіт не сподобалась громадськості.

“Тоді ми підключили студентство, закликали долучатись в інтернеті. І вийшло так, що на третій конкурс було представлено вже 12 робіт. Коли пройшло обговорення, комісія попросила всіх присутніх вийти. Ця комісія запросила мене і під час голосування відбулись дивні речі. Почали рахувати листочки для голосування, хтось там дуже спішив, заповнив цей листочок, кинув десь і побіг. Слідом за ним через 10 хвилин ще хтось так само зробив. Дали мені листочок і сказали, що я теж можу свою думку висловити, але щоб мав на увазі, що вона не враховується, бо я не є в складі комісії. Я був шокований цим. Після цього почався підрахунок і вони сказали, що не можуть порахувати голоси, бо десь якийсь листочок загубився. От таке якесь шоу почали переді мною крутили. Потім вони знаходять цей листочок і визначають дві роботи, які набрали однакову кількість голосів. І ще дві, які зайняли друге і третє місце. Побачивши все це кіно я їм кажу: шановні так не можна”, – розповідає Ігор Гурик.

Після цього невдоволеним роботою комісії родичам Героїв Небесної Сотні вдалось домовитись з власником фортечної галереї “Бастіон” про відкрите громадське обговорення проектів “Стіни пам’яті”. Комісія погодилась розмістити в галереї перші чотири роботи.

В той же час, Данило Книшук, чия робота була на 5 місці і за яку я голосував, розвернув свою діяльність і почав збирати підписи. Він йшов до голови, щоб його роботу включили в конкурс і теж виставив її в “Бастіоні. В результаті вона набрала найбільше позитивних відгуків від громадськості. Але потім комісія знову проголосувала, вибрала найкращу роботу на свій розсуд і тепер маємо те, що маємо”, – каже Ігор Гурик.

Переможець конкурсу – робота Юлії та Володимира Сенківих. Фото Бліц-Інфо

Обурений чоловік зазначив – інші родичі Героїв Небесної Сотні категорично проти цієї роботи.

“Я членам комісії сказав, що вони робитимуть пам’ятник собі. Я сказав, що якщо вони все ж робитимуть той пам’ятник, то я не буду це блокувати. Я знайду кошти, чи безкоштовно, чи сам зліплю той пам’ятник. Але це буде щось адекватне, що сприйматимуть люди”, – пообіцяв він.

ДЖЕРЕЛО