13.07.2015, Київ: Акція щодо розслідування злочинів на Євромайдані

13 липня (понеділок) у Києві відбудеться акція “Вимагаємо покарати вбивць активістів Євромайдану або Верховна Рада блокує відкрите розслідування злочинів!”

Небайдужих киян та гостей міста закликають приєднатись до акції на 10.00 за адресою: вул. Грушевського 18/2.

Громадські активісти звернулись з офіційною заявою до спікера, народних депутатів України та керівників фракцій коаліції щодо створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування злочинів скоєних під час Євромайдану.

Процес винесення на голосування проекту постанови про Тимчасову слідчу комісію спеціально блокують. Півтора роки розслідувань, на жаль, не призвели до очікуваних результатів і жоден злочинець не опинився за ґратами у справі злочинів скоєних під час подій Євромайдану і саме тому громадські діячі будуть пікетувати засідання Погоджувальної Ради з вимогою винести на голосування і ухвалити створення Тимчасової слідчої комісії, що дозволить депутатам та громадськості ефективніше контролювати та водночас допомагати правоохоронним органам у розслідуванні злочинів.

Щоб освіжити пам’ять чиновників, активісти принесуть на акцію великий телевізор де будуть показувати Хроніки Євромайдану.

Нагадаємо, що 1 липня комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України схвалив проект Постанови Верховної Ради України “Про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань перевірки фактів, викладених у Звіті Міжнародної дорадчої групи при Раді Європи від 31 березня 2015 року, що свідчать про перешкоджання вищими посадовими особами об’єктивному та неупередженому розслідуванню злочинів, які були вчинені проти життя, здоров’я та особистої недоторканості людини під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року”, внесений народними депутатами України Сотник О.С., Луценком І.В., Добродомовим Д.Є. та іншими (реєстр. №2058а від 10.06.2015).

Ініціатива створення даної Тимчасової слідчої комісії належить народним депутатам України та громадським організаціям, які контролюють процес розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності і відповідно підписали це звернення:

· Громадський сектор Євромайдану

· Громадянський рух “Відсіч”

· Євромайдан SOS

· Правий сектор

· Ініціатива адвокатів родин Героїв Небесної Сотні

· ГО “ВО “Автомайдан”

· ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”

· Група громадського спостереження «ОЗОН»

· Ініціативна група постраждалих на Майдані