Свідок заявляє, що впізнав беркутівця, який стріляв в майданівців

Печерський суд Києва залишив під вартою колишнього заступникам командира полку «Беркут» Олега Янішевського. Про це повідомляє Радіо Свобода. У СІЗО він пробуде щонайменше до 20 серпня. Його підозрюють у вбивствах 39 мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, а також у керівництві загоном «Беркуту», що і вчинив ці злочини.

Прокуратура заявляє, що має докази вини Янішевського, зокрема покази свідка, який впізнав підозрюваного на відеоролику, де видно, як боєць спецпідрозділу стріляє в протестувальників. Натомість захист наполягає на тому, що докази прокуратури надумані, а Янішевський на Інститутській хоч і був, однак закон не порушував.

Свідок, який впізнав Олега Янішевського, є співробітником правоохоронних органів. Слідство, з міркувань безпеки, його дані наразі не розголошує, однак захист підозрюваного припустив, що це один з колег Янішевського по спецпідрозділу. У матеріалах справи, які частково були озвучені в залі суду, йдеться про те, що свідок впізнав колишнього заступника командира полку «Беркут» на трьох відеороликах, які були зняті 20 лютого.

Янішевським свідок назвав людину в синьому камуфляжі, якого він неодноразово бачив раніше у цій формі, на ньому також був чорний шолом і автомат. Обличчя людини на відео не видно, оскільки вона постійно в балаклаві, однак керуючись «антропометричними даними та пропорціями тіла» свідок вказав саме на Янішевського.

«Ця особа в ході допиту беззаперечно вказала, на причетність Янішевського до умисних вбивств. Зокрема, під час перегляду відеозапису, де зафіксований момент ведення вогню з автомата Калашникова, дана особа категорично вказала, що людина, яка веде вогонь, – це безпосередньо Янішевський», – повідомив прокурор Роман Псюк.

Мобільний телефон Янішевського працював на Інститутській

Також у розпорядженні державного обвинувачення є білінг телефону Янішевського. Дані, які дозволяють з’ясувати місце перебування мобільного пристрою, вказують на те, що телефон у період з 8:15 до 12:00 ранку 20 лютого 2014 року працював на вулиці Інститутській. Там було зафіксовано 40 з’єднань телефону. Адвокат екс-беркутівця Михайло Кваша не заперечує, що Янішевський таки був у той час поблизу Майдану, але відкидає звинувачення у вбивствах.

«Там він виконував свої службові обов’язки, пов’язані з охороною громадського порядку. Щодо того, що він здійснював постріли – доказів немає. Всі ці докази надумані прокуратурою. Ми це будемо доводити впродовж досудового слідства і на суді», – повідомив адвокат.

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу слово взяв і сам Олег Янішевський. Під час виступу підозрюваний апелював до численних суперечностей у матеріалах, якими оперує прокурор. Зокрема, він вказував на те, що його зброя пройшла всі необхідні експертизи, чим доведено, що з неї в мітингувальників не стріляли.

«Закріплена за мною вогнепальна зброя знаходиться в підрозділі й нікуди не зникала. Пройшла всі балістичні експертизи. І вказано, що моя зброя на Майдані, під час тих подій, не була», – заявив підозрюваний.

Янішевський може переховуватись або впливати на свідків – прокурор

На думку Янішевського, його ім’я у справі з’явилось лише тому, що справжні фігуранти втекли і змогли уникнути покарання. Втім, ані слова підозрюваного, ані його захисту не змогли переконати суддю Світлану Шапутько, яка задовольнила клопотання, і залишила Янішевського в СІЗО.

«Клопотання слідчого в особливо важливих справах про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Янішевського Олега Вікторовича – задовольнити. Строк тримання під вартою – з 26 червня до 20 серпня 2015 року», – оголосила суддя.

На думку прокурора, Янішевський має залишатись під вартою, бо може зашкодити слідству, впливати на свідків, переховуватись або знищувати чи спотворювати докази своєї можливої провини.

One thought on “Свідок заявляє, що впізнав беркутівця, який стріляв в майданівців”

  1. 1secrets коментує:

    1customers…

Comments are closed.