Про Героїв Небесної сотні видали 3D книгу

«Небесна сотня: історія нескорених» – так називається книга, яку видали у форматі 3D. Сигнальний примірник вже надрукований. У видавництві готується цілий тираж. Кошти, виручені з продажу видання, підуть на встановлення у Тернополі пам’ятника Героям Небесної сотні.

У книзі зібрані живі історії про усіх Героїв Небесної сотні Тернопільщини. Їх загалом 6. У виданні подається їхня біографія крізь призму спогадів і розповідей родичів та друзів.

«На перших сторінках книги описується Євромайдан, те, як він почався, як розвивалися події і про перемогу. Потім йде біографія Героїв зі слів їхніх родичів та знайомих. Ми хотіли передати, якими вони були людьми. Це емоційні розповіді про те, як вони ходили в садочок, до школи, які в них були зацікавлення – живі історії з життя», – розповідає співавтор проекту Михайло Жирівський. – «Планували видати книгу в Тернополі, але після зростання цін вирішили видати у Волинській області. Друк у форматі 3D є дуже дорогим і складним. Докуплялися навіть додаткові технічні агрегати. Дуже довго ця книга друкується. До кінця цього місяця не отримаємо навіть повного першого накладу».

«Ідея зробити таке видання належить Віталію Дембіцькому та Ірині Кучерявій. Кожен з них планував окремо видати книгу про Небесну сотню, а потім об’єднали свої зусилля і для реалізації задуму зібрали навколо себе людей, я в тій робочій групі. Зараз ініціатори створення книги за кордоном», – каже Михайло Жирівський.

Вся робоча група, це близько 20 людей, працювала над книгою на волонтерських засадах.

«Долучався до роботи і викладацький склад Тернопільського національного педагогічного університету, Тернопільського національного технічного університету, вчителі Української гімназії імені Івана Франка», – зазначає Михайло Жирівський.

Авторами статей є Мирослава Мізик, Ірина Григоринська, Ірина Кучерява, Андрій Пальчик, Віталій Дембіцький, Іван Букавин, Аліна Дзюба, Валентина Гуменюк, Михайло Жирівський. Редактори: Галина Слюзар, Микола Николин, Мар’яна Коломієць, Вікторія Заболотна, Анна Павлюк. Над дизайном, підготовкою 3D фотоматеріалів та версткою працював Ігор Шведик, поліграфічний центр «Кольорово».

«У книзі представлені фотографії Андрія Шевчука і Юрія Хмурича. Є фотографії Євромайдану, а в тій частині книги, де йдеться про Героїв, є світлини з їхнього будинку, кімнати, садка, школи, гуртожитку… Тобто тих визначних місць, де той чи інший Герой Небесної сотні проводив свій час».

Всі кошти з книжки підуть на встановлення постаменту Героям Небесної сотні.

«Хочемо зібрати якомога більше коштів. Якщо після встановлення пам’ятника в нас залишаться кошти, тоді решта грошей піде на допомогу бійцям АТО. До речі, є в планах провести окремий конкурс на макет пам’ятника Небесній сотні», – каже Михайло Жирівський.

Книга «Небесна сотня: історія нескорених» у книгарнях з’явиться через місяць і буде вартувати орієнтовно 180 гривень. Автори проекту вже зустрічалися з головою Тернопільської ОДА і обговорювали організаційні питання щодо репрезентації видання.

Тамта Ґуґушвілі, фото автора

Джерело: День