Справу беркутівців Аброськіна і Зінченка буде розглядати суд присяжних

Святошинський районний суд Києва визначив, що кримінальну справу щодо підозрюваних у вбивстві 39 майданівців на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року Павла Аброськіна і Сергія Зінченка буде розглядати суд присяжних.

Таке рішення оголосив головуючий суддя Сергій Дячук, раніше клопотання про суду присяжних подали підсудні.

Під час наступного судового засідання буде сформовано склад суду присяжних.

За гратами Сергій Зінченко та Павло Аброськін перебувають вже 12-й місяць. 23 січня судді Вовк, Батрин та Карабань залишили їх під вартою до 23 березня.

У січні Генпрокуратура передала обвинувальний акт до суду, сторона обвинувачення вимагає Зінченку та Аброськіну найвищої міри покарання – довічного позбавлення волі.

У ГПУ також заявляють, що всі бійці спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у розстрілі мирних мітингувальників під час Революції гідності, встановлені.

Проте наразі в суді розглядають справу лише проти колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Їх підозрюють у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. У вересні минулого року екс-командир роти «Беркута» Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

ДЖЕРЕЛО