Рідним Героїв Небесної Сотні на Черкащині вручили почесні відзнаки

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль в Маньківському та Уманському районах зустрівся з рідними загиблих Героїв Небесної Сотні, аби вручити почесні відзнаки та подякувати їм за справжніх патріотів, котрі віддали життя в ім’я нашої країни.

На Маньківщині Віталій Володимирович зустрівся з мамою, дітками та сестрою загиблого Віктора Чернеця, а на Уманщині – з мамою та сестрою Віталія Смоленського, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

– Торік події в державі змінили нашу країну і зрештою весь світ, – каже Віталій Коваль, – дали змогу зрозуміти, що ми – велика свободолюбна, мирна, проте коли потрібно, – войовнича нація. Завдяки таким героям нині ми маємо ту державу, яка вже ніколи не стане на коліна, де не пануватимуть та не крастимуть безкарно злочинці. Вчинок Героїв дає змогу нам сьогодні жити, розвиватися і продовжувати велику справу патріотів України.

Від імені всієї громади Черкащини, голови обласної адміністрації та обласної ради Віталій Коваль подякував матері Героя Людмилі за сина та вручив Почесну грамоту «За особливі заслуги перед Черкащиною» і відзнаку, присвоєні Вікторові Чернецю посмертно. Чоловік загинув 19 лютого минулого року поблизу рідного села Подібна на Маньківщині. У той трагічний період поблизу населеного пункту його жителі встановили блокпост, аби «тітушки» та спецпризначенці не дісталися до столиці. Водій невстановленого авто, пробиваючи дорогу внутрішнім військам, на великій швидкості збив Віктора. На 37-му році чоловік пішов із життя, залишивши двох дітей: 11-річну Віталіну та 17-річну Лілію.

Зі сльозами на очах мама загиблого героя сказала, що тепер єдиною її надією є онуки. На щастя, живуть вони поряд і постійно допомагають. Раніше син гуртував навколо себе велику родину і, за словами односельців, був добрим чоловіком. До речі, нещодавно вдячні жителі Подібної встановили в селі пам’ятник Небесної Сотні, зокрема на честь Віктора.

На Уманщині Віталій Коваль вручив почесні відзнаки мамі загиблого Героя Віталія Смоленського – Лідії. Вона розповіла, що її син 20 лютого загинув від снайперської кулі на Інститутській в Києві. Каже, йому було тоді лише 29, залишилось у нього двоє хлопчиків – шести та дев’яти років. Сестра Олена згадує, що Віталій був постійно в Києві, бо там працював. Потім пішов на Майдан відстоювати власну позицію, час-від-часу приїжджав додому, а 12 лютого, прибувши до рідної домівки, як ніколи, обійшов подвір’я, поцілував маму і пішов…

«Головне, щоб ця справа, яку здійснили Герої Майдану, була недаремною, щоб Україна вистояла, залишилась єдиною, цілісною та неподільною», – промовила в черговий раз мама загиблого Віталія.

Джерело