Лідери європейських держав вшанували пам’ять Небесної Сотні

Тисячі людей взяли участь у Ході Гідності вулицями центру Києва до річниці закінчення масових протестів на Майдані Незалежності, передає bbc.

Тисячі людей взяли участь у Ході Гідності вулицями центру Києва до річниці закінчення масових протестів на Майдані Незалежності.

На чолі колони йшли президент України Петро Порошенко, лідери, глави урядів та високопосадовці низки європейських держав.

Почавшись біля хреста пам’яті Героїв Небесної Сотні, хода закінчилася спільним молебнем українських церков на Майдані Незалежності.

Президент України та високі іноземні гості встановили під стелою Незалежності лампадки.

Гості з-за кордону

Для вшанування пам’яті про події річної давнини до Києва прибули президенти Литви – Даля Грібаускайте, Польщі – Броніслав Коморовський, Німеччини – Йоахім Гаук, Молдови – Ніколае Тімофті, Грузії – Георгій Маргвелашвілі, Словаччини – Андрей Кіска, а також керівник Європейської Ради Дональд Туск.

Крім того, у Ході Гідності взяли участь глави урядів Латвії та Естонії, а також посадовці з інших країн ЄС, представники Ради Європи, Європейського парламенту.

Перед маршем вони побували на відкритій напередодні виставці “Присутність”, на котрій представлено зразки російської техніки, яка бере участь у конфлікті на сході України.

Після ходи європейські політики зустрілися з Петром Порошенком у “Мистецькому Арсеналі”. Там президент подякував їм за солідарність з Україною.
“Ода до радості”

Загалом у ході взяли участь кілька тисяч людей. Вони тримали в руках десятки українських прапорів, а також плакати з написами “Україна – це Європа”, “Слава Україні!”, “Героям слава” українською, англійською, французькою, німецькою та польською мовами. Ці самі гасла учасники ходи скандували різними європейськими мовами.

Розпочинався та закінчувався марш “Одою до радості” Людвіга ван Бетховена, котра є гімном Європейського Союзу. Під час ходи її учасники кілька разів співали гімн України.

Десятки людей несли прапор України завдовжки кілька десятків метрів, багато учасників маршу прийшли на нього з квітами, які поклали до місць масових розстрілів “євромайданівців”.

Прес-служба президента повідомляє, що у ході взяли участь представники польської, французької, грузинської та німецької громад.
Замикали колону кілька десятків бійців Самооборони Майдану, котрі несли прапори своїх сотень.

Заходи на вшанування пам’яті жертв минулорічних протестів відбуваються у Києві протягом кількох останніх днів. Після закінчення Ходи Гідності на Майдані Незалежності залишаються сотні людей, котрі покладають квіти та запалюють лампадки на місці масових розстрілів.