В Мінську затримали активістів за вшанування пам’яті Небесної Сотні


Увечері 22 січня в Мінську біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралися активісти, щоб вшанувати пам’ять загиблого рік тому на Майдані в Києві білоруса Михайла Жизневського.

Учасники акції поклали квіти, заспівали гімн «Магутны божа» і гімн України. Після цього співробітники міліції, які знаходилися біля пам’ятника і знімали все на відео, почали затримання учасників акції, передає «Белорусский партизан».

Серед затриманих – координатор громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Максим Вінярський, один з лідерів підприємців Олександр Макаєв, режисер Ольга Ніколайчик.

Всього затримано 9 осіб. Всіх доставили в РУВС Центрального району Мінська.

Приблизно о 0:30 звільнили 4-х осіб – Ніну Багінську, Дмитра Захаревича, Юрія Дзигу, Валерію Черноморцеву та інших. У РУВС Центрального району залишаються п’ять затриманих. Це Ольга Ніколайчик, Олександр Макаєв, Євген Батура, Максим Вінярський, Микола Колос.

Всі три години учасників акції тримали обличчям до стіни, відзначає білоруське видання.

Звільнені активісти попросили представників посольства України звернути увагу на те, що в автобусі в напрямку РУВС представники силових структур Білорусі дуже грубо, в образливій формі висловлювалися про Україну та українців.

Суд над затриманими відбувся 23 січня.

П’ять білоруських активістів були засуджені до різних термінів тюремного ув’язнення.

У Мінську суд засудив Максима Вінярського і Алеся Макаєва до 15 днів у в’язниці, до 10-денних термінів тюремного ув’язнення засуджено Миколу Коласа та Євгена Батура, Ольга Миколайчик засуджена до п’яти діб арешту.