Вбивць Нігояна, Жизневського і Сеника досі не знайшли


Рік тому на Майдані пролилася перша кров.

Сергій Нігоян, Роман Сеник та Михайло Жизневський – стали першими, хто поліг на Грушевського.
Але досі за смерть активістів ніхто не відповів.

Кореспонденти “Подробиць” дізнавалися, на якому етапі застрягло розслідування і чим зараз живуть сім”ї загиблих.

Щотижня мама Михайла Жизневського приходить на могилу сина. Навколо багато вінків, до хреста прив’язаний великий український прапор.Білоруса Жизневського вбили на українському майдані – застрелили 22 січня на Грушевського.
Тоді не ділили за національностями. Всі були просто “майданівцями”. Прощатися з Жизневським до Михайлівського собору прийшли десятки тисяч людей.

У день першого розстрілу на Грушевського смертельні поранення отримав і Роман Сеник, за кілька днів він помер у лікарні. Куля наздогнала ще одного майданівця – Сергія Нігояна. Він помер на місці.

Після смерті єдиного сина мати Нігояна серйозно хворіє. На могилу приїжджає переважно батько. На пам’ятнику – фотографія з Майдану.

“Іноді не віриться. Думаємо, може повернеться, насправді не віриться. Тому трохи час проходить, доходить що немає його. Дуже погано”, – із сумом розповідає батько Сергія Нігояна Гагік Нігоян.


Вбивць Нігояна, Жизневського і Сеника так і не знайшли. Спочатку злочин розслідувала міліція, нині – Генпрокуратура. Однак досі немає навіть підозрюваних.

“В МВС не збереглися документи, які свідчать який саме підрозділ в якому місті перебував. Або вони не складали, або знищили ці документи”, – пояснює Начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергій Горбатюк.

Одна з головних версій слідчих: перші смерті – не випадкові. Це спроба залякати Майдан.

“Це могли бути саме спровоковані вбивства для прийняття якихось рішень. Прийняттю законодавчих актів по визнанню надзвичайного стану чи загалом, щоб ескалувати цей конфлікт третьою стороною”, – пояснює Начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергій Горбатюк.

Уже відомо, Нігояна убили картеччю, а Жизневського – із нарізної зброї. А в Сеника стріляли спеціальною кулею, призначеною для зупинки транспортних засобів. У магазині такі патрони купити не можна.

“Це спеціально розроблений латунний патрон зі сталевим сердечником. Вони на озброєнні тільки у міліції. Це спецзасоби, звичайна людина його купити не може”, – пояснює інструктор спортивного стрілецького клубу “Практика”, чемпіон України із практичної стрільби зі зброї Віталій Педченко.

Спочатку родичі загиблих пильно стежили за розслідуванням. Але з кожним днем все більше втрачають надію, що винних покарають. Вважають, що розслідування навмисно затягують.

“А що ми зробимо ?! Ми нічого не зробимо, все одно не повернеш вже”, – розповідає батько Сергія Нігояна Гагік Нігоян.

“Я думаю, що не будуть знайдені вбивці, вже б за рік могли б знайти, убивці не будуть знайдені і покарані”, – мати Михайла Жизневського Ніна Жизневська.

Батькам Михайла про перебіг слідства правоохоронці взагалі не розповідають. Адвокати теж давно не дзвонили.Єдине, з Києва передали особисті речі сина. Ті, що знайшли в кишенях.

“Його недопалена пачка цигарок, вона зі мною на все життя залишиться. Він рідко палив. Це його гаманець з грошиками, там 45 гривень лежить”, – розповідає мати Михайла Жизневського Ніна Жизневська.

Нині родичі Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника готують поминальні обіди. Вони відбудуться цього тижня. На могили своїх братів по Майдану приїдуть сотні активістів.

Ольга Сас, Веніамін Трубачов, телеканал “Інтер”.

One thought on “Вбивць Нігояна, Жизневського і Сеника досі не знайшли”

  1. 1fortify коментує:

    1reunite…

Comments are closed.