Орденами Героїв Небесної Сотні нагороджено трьох іноземців, які загинули за Україну

Президент нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадян Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, які загинули під час Революції Гідності. Відповідний документ Петро Порошенко підписав під час зустрічі з батьками Михайла Жизневського, яким передав нагороду їх сина.

Глава держави подякував родині за те, що виховали героя, пам’ять про якого назавжди залишиться в серцях українців. «Ваш син дійсно герой. Він віддав найцінніше – своє життя. І віддав його не тільки за свободу України, але і за те, щоб була демократія і свобода в усій Європі і в усьому світі», – зазначив Президент.

В свою чергу мати Михайла Жизневського розповіла, що в Білорусі її сина вважають «бандитом і нацистом», на могилі загиблого героя невідомі постійно зривають український прапор. Вона висловила сподівання, що звання Героя України дозволить змінити ставлення до її сина на батьківщині.

Петро Порошенко нагадав, що для загиблих героїв Революції Гідності було започатковано нагороду – орден Героїв Небесної Сотні. Президент зазначив, що робить все можливе для того, щоб Михайло Жизневський отримав звання Героя України, однак зараз закон не дозволяє вручати цю нагороду іноземцям, і потрібне відповідне рішення Верховної Ради. Глава держави висловив сподівання, що Парламент ухвалить необхідні зміни в законодавство.

Джерело
______________________

Ми все таки сподіваємось і чекаємо, що Петро Порошенко стримає свого слова і визнає на офіційному рівні МИХАЙЛА ЖИЗНЕВСЬКОГО, ЗУРАБА ХУРЦІЮ та ДАВИДА КАПІАНІ ГЕРОЯМИ УКРАЇНИ! Так як йому вистачило сил і повноважень надавати українське громадянство деяким іноземцям, теперішнім міністрам, він зобов’язаний знайти шляхи визнати ГЕРОЯМИ УКРАЇНИ тих, хто за Україну віддав життя, не будучи українцем за національністю та громадянством…