Правоохоронні органи розкрили справи Вербицького, Веремія, Чорновол та Луценка

Радник міністра внутрішніх справ, посаду якого займає Антон Геращенко, заявив на прес-конференції про те, що міліція розкрила справи про вбивства активіста Євромайдану Юрія Вербицького та журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, а також – напади на активістів Тетяну Чорновол та Ігоря Луценка.

За його словами, вдалось затримати 2 осіб, ще 9 розшукують.

«Особи, які брали участь в побитті, встановлені. . Одного зловмисника передали під суд. Вся група «тітушок» вже встановлена. Зібрали їх по вказівці колишнього керівництва МВС. Одного зловмисника передали під суд. Вся вина за вбивство Веремія знаходиться на руках Захарченка, Дубовика та тих осіб, яких вони залучили до цього злочину. Наразі у розшук оголошено 7 осіб», – підкреслив Геращенко.

Також радник міністра розказав про розслідування інших злочинів, які були скоєні 18-20 лютого на Майдані в Києві. За його даними на вулиці Інституцька в ніч на 18 лютого загинуло 13 людей.

Однак Геращенко зазначила, що в той день міліція не мала зброї. Враховувати потрібно і той факт, що тоді загинуло 7 міліціонерів.

Що стосується 20 лютого, то він зазначив, що тоді загинуло 49 протестувальників і 4 працівників міліції.

«Встановлені 16 працівників «Беркута», трьом оголошено про підозру. Командир підрозділу Садовник втік, після того, як його суд випустив під домашній арешт. Складність розслідування полягала в тому, що після вчинення злочину той чи інший потерпілий міг бути переміщений з місця на місце для надання медичної допомоги тощо», – заявив Антон Геращенко.

Він нагадав, що план залякування та викрадення євромайданівців розроблявся в Адміністрації президента. В цьому брали участь сам Янукович та його син Олександр. Втіленням плану займалося керівництво Міністерства внутрішніх справ, в тому числі – Віталій Захарченко.

Джерело