Батьки загиблого майданівця організували в Івано-Франківську фестиваль Небесної Сотні

Сьогодні, 4 жовтня, в Івано-Франківську відбувається фестиваль пам’яті Героїв Небесної Сотні. Його організували батьки Романа Гурика, який загинув 20 лютого від снайперської кулі, що влучила йому просто в скроню.

На акції пам’яті була репортер ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко.

Вшанувати героїв на вул. Незалежності, де встановили сцену, прийшли багато містян. Також до Івано-Франківська з інших міст приїхали родичі українських патріотів, які загинули під час Революції Гідності.

«Ідея фестивалю дуже хороша, тут прославлять наших синів. Це дуже добрий задум – фестиваль Небесної Сотні», – розповіла Єлизавета Мойсей, мати героя з Тернопільщини Василя Мойсея.

Батьки та родичі загиблих героїв не стримували сліз. Вони розповіли, що досі не пережили втрат і дякували тим, хто пам’ятає їх синів і чоловіків.

«Всі родичі зараз єднаються, але від того наш біль не стихає і немає слів, щоб передати нашу втрату. Ми дуже вдячні за те, що ви пам’ятаєте кожного з Героїв Небесної Сотні. Це скорботний захід, це не є якісь веселощі. Ми дуже вдячні, що наші герої залишаються не лише в серцях родин, а й у всієї України», – сказала сестра героя Сергія Байдовського з Нововолинська Тетяна.

Засновники фестивалю – батьки 19-річного Романа Гурика, якого 20 лютого на вул. Інститутській у Києві вбив снайпер, мріють, що фестиваль мандруватиме Україною і кожного року про Героїв Небесної Сотні згадуватимуть в іншому місті.

«Ми витоптуємо цю стежку, тому готові допомогти в організації фестивалю в наступні роки. Мрію, щоб він відбувався хоча б у тих містах, звідки родом інші хлопці, які загинули», – розповіла мати Романа Гурика Ірина.

Сьогодні на фестивальну сцену вийдуть гурти «С.К.А.Й», «Мандри» та співачка Руслана.

Джерело